Smaller Default Larger

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej – sukces Jana Rachwała!

Recytacja poezji to niełatwe zadanie, a gdy dołożymy do tego recytację poezji obcojęzycznej, to brzmi jak nie lada wyzwanie. Takiego zadania podjęli się uczniowie naszej szkoły: Emilia Pawłowska z kl. IV oraz Jan Rachwał z kl. VI b, którzy 5 kwietnia wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie.

W konkursie wzięło udział 36 uczniów z 18 szkół powiatu gorlickiego. Genialna interpretacja wiersza „Forgiven” autorstwa A.A Milne w wykonaniu Jasia przyniosła mu zwycięstwo w kategorii wiekowej klas VI – VII. Emilka, utworem Gilliana Craig’a „Spring to winter” oraz swoją stylizacją w pięknym stylu, opowiedziała o sezonowych zmianach w przyrodzie.

Wszyscy uczestnicy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - zadbali o stroje dopasowane do wierszy, rekwizyty, interpretację, mimikę, gestykulację i oczywiście poprawną angielską wymowę. Tym bardziej możemy być dumni z naszych reprezentantów! Serdecznie gratulujemy!

 

Ewa Stępień