Smaller Default Larger

Spotkanie I - „Poznajmy się”

            W ramach programu pilotażowego „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem” odbyły się pierwsze zajęcia dla starszaków z Samorządowego Przedszkola w Dominikowicach.

W czwartek grupa sześciolatków wraz ze swoją panią zagościła w progach naszej szkoły. Przedszkolaki były trochę skrępowane, ale uśmiechy gościły na ich buziach. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia się oraz krótkiej wypowiedzi o tym, co lubią robić na co dzień. Następnie zapoznaliśmy się z zasadami, których każde dziecko powinno przestrzegać. Przedszkolakom bardzo spodobała się rodzina Ciszaków, które zamieszkują Ciszolandię. Te sympatyczne stworki wychodzą tylko wtedy ze swojego domku, kiedy w pomieszczeniu panuje spokój. Dzieci poukładały swoje Ciszaki na stolikach i bardzo starały się zachowywać tak, aby nie wróciły one do mieszkanka. W kolejnej części zajęć śpiewaliśmy. Przedszkolaki szybko nauczyły się krótkiej piosenki – powitanki. Zajęcia nie mogły odbyć się bez zabawy w rozpoznawanie pierwszych liter swojego imienia. I to zadanie wszystkim udało się wykonać wspaniale. Na koniec zajęć sześciolatki otrzymały medale - „Jesteś wspaniały”, „Jesteś wspaniała” oraz czarodziejskie ołówki, które pomogą każdemu starannie pisać poznawane literki.

 W trakcie spotkania odwiedziła nas pani dyrektor Lidia Foltyn, która serdecznie powitała przyszłych uczniów i zaprosiła ich do szkoły. Przedszkolaki zadeklarowały szybki powrót na następne zajęcia. Wszystkim bardzo podobało się pierwsze, szkolne spotkanie. Do zobaczenia w listopadzieJ

 

Agata Wszołek

 

 

Drugie zajęcia w ramach programu pilotażowego
Z przedszkola do szkoły z uśmiechem”

Marzec 2022 r.

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami covidowymi ponownie mogliśmy się spotkać . Przedszkolaki z radością znów przybyły do szkoły. Po krótkim przedstawieniu się oraz przypomnieniu zasad przyjętych w grupie wyruszyliśmy w kolejny rejs.

 W drużynie powitaliśmy nowych przyjaciół, którzy przybyli z pobliskich przedszkoli i razem z nami od września będą kontynuować naukę w szkole w Dominikowicach.

Naszym celem była wyspa wiosenna. Chociaż pogoda tego dnia raczej wskazywała na zimę, wszyscy z zaangażowaniem poszukiwali śladów nadchodzącej pory roku. W garnku „gotowaliśmy” różne elementy pogody, aby odgadnąć znane marcowe przysłowie. Starszaki doskonale wiedziały, że chodzi  oczywiście o powiedzenie: „W marcu jak w garncu”. Kolorowe układanki oraz dużo obrazków szybko wprowadziły wiosenny nastrój. Dzieci świetnie rozwiązywały kolejne zadania, a tulipanowy test na podsumowanie wypadł doskonale.

 Na zakończenie „odkodowaliśmy” jeden z pierwszych wiosennych kwiatów. Przedszkolaki dostały wiosenne książeczki , które pozwolą im utrwalić pierwsze oznaki tak długo oczekiwanej nowej pory roku. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

 

Agata Wszołek

 

 

Kwiecień 2022 – III zajęcia w ramach programu pilotażowego „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem”

To już trzecie nasze spotkanie. Znów jest nas więcej. W zespole powitaliśmy Basię, Julkę, Nelę i Franka. Cieszymy się, że są razem z nami. Tym razem podróżowaliśmy na wyspę wielkanocną, ale nie tę prawdziwą na Oceanie Spokojnym tylko naszą, wymyśloną.

Kolejne zajęcia miały artystyczny charakter. Przygotowane na ławkach materiały zachęcały do pracy. Najpierw jednak trzeba było wysłuchać dokładnej instrukcji i można było zabierać się do działania. Starszaki doskonale radziły sobie z wykonywaniem kolejnych czynności. Mogły liczyć na pomoc, gdyż panie chętnie wszystkich wspierały. Na efekt końcowy nie trzeba było długo czekać. Wspaniałe, kolorowe zajączki rozgościły się w całej klasie. Oczywiście nie mogło zabraknąć czekoladowych jajek, które świąteczny zajączek przyniósł wszystkim dzieciom.

Ten miły, poniedziałkowy poranek bardzo się wszystkim podobał. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

 

 

 

 

Maj 2022 –  IV zajęcia w ramach programu pilotażowego „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem”

 

Za nami kolejne spotkanie. Tym razem zajęcia dla zerówki odbywały się z elementami języka angielskiego. Przedszkolaki nie tylko śpiewały piosenki, ale także mogły wykazać się znajomością słówek w języku angielskim. Różnorodność zadań pozwoliła każdemu dziecku na  aktywny udział w zabawie.

Na zakończenie każdy z naszych małych gości otrzymał medal.

 

 

 

Czerwiec 2022 –  V zajęcia w ramach programu pilotażowego „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem”

 

To już ostatnie nasze spotkanie. Oczywiście zobaczymy się znów, ale już nie jako przedszkolaki, tylko dumni uczniowie klasy pierwszej. Czerwcowe zajęcia przebiegały w rytmie tańca. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem różnych elementów pokazu wszystkim  bardzo się podobały. Dzieci poznały nowe miejsce w przyszłej szkole, tj. salę gimnastyczną. We wrześniu odbędzie się tutaj pasowanie na ucznia.  Na zakończenie każdy dostał pamiątkowy dyplom udziału w programie „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem”.

A teraz upragnione wakacje. Wszystkim bardzo dziękujemy. Do zobaczenia!