Smaller Default Larger

  Powiatowy Konkurs Ekologiczny

 „Wrogowie czystego powietrza – smog, efekt cieplarniany, kwaśne deszcze” to tytuł tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach.

Etap gminny konkursu odbył się 20 marca w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Kobylance, Stróżówce, Zagórzanach i Dominikowicach.

Naszym gościem była pani Grażyna Kurzawa – prezes oddziału LOP w Gorlicach, która wręczyła pani Annie Ziembie złotą odznakę honorową za zasługi w realizacji zadań statutowych Ligi Ochrony Przyrody.

W czasie gdy komisja konkursowa poprawiała prace, uczennice klasy VII: Oliwia, Amelia i Lena zorganizowały dla wszystkich uczniów biorących udział w zmaganiach turniej „Potyczki przyrodnicze”.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu i wykazali się dużą wiedzą o rodzajach zanieczyszczeń powietrza i ich wpływie na zdrowie człowieka oraz środowisko. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

I miejsce - Magdalena Kędzior, kl. VIII

II miejsce - Fabian Ostrowski, kl. VI a

III miejsce - Stanisław Musz, SP Stróżówka

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej.

Życzymy powodzenia!

Anna Ziemba, gminny koordynator LOP