Smaller Default Larger

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy za nami!

 W tym roku akcja nosiła tytuł „Zostań królem/królową swojego czasu”. Były więc poszukiwania motywacyjnych cytatów dotyczących czasu, określanie celów oraz szukanie rozwiązań w sytuacjach, gdy całe mnóstwo „pożeraczy czasu” utrudnia dojście do tego, co chcemy osiągnąć.

Najmłodsi wykonali piękne korony oraz różnego rodzaju zegarki. Celem tych zajęć było poszerzenie wiedzy o nowe zagadnienia dotyczące zegara, uświadomienie, jak ważne jest aktywne spędzanie czasu wolnego oraz sen i odpoczynek.

Uczniowie klas starszych na zajęciach z wychowawcą rozmawiali o tym, jak spędzają wolny czas, co im pomaga, a co przeszkadza w dobrym i efektywnym zarządzaniu czasem. Wypisywali najbardziej popularne „pożeracze czasu” oraz szukali najlepszych rozwiązań, aby mieć swój czas pod kontrolą. Powstały plakaty z cytatami motywacyjnymi dotyczącymi czasu i jego mądrego zagospodarowania. Uczniowie na tarczach zegarowych zaznaczali, jak wygląda ich typowy dzień oraz planowali tydzień, wyznaczając priorytety na specjalnych kartach z planera. Formułowali cele krótko- i długoterminowe, zastanawiając się, co trzeba zrobić, a z czego należy zrezygnować, by je osiągnąć. Analizowali też to, jakie kroki muszą podjąć, by za 5, 10 czy 15 lat znaleźć się w wymarzonym przez siebie miejscu.

Jesteśmy królami swojego czasu. Wiemy, jak zarządzać czasem i zdajemy sobie sprawę z naszych SuperMocy.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

 

Agata Wszołek