Smaller Default Larger

Szkolny konkurs na najpiękniejszy zeszyt ilustrujący przeczytane książki — wyniki

Od grudnia do maja chętni uczniowie klasy pierwszej brali udział w literacko-plastycznym konkursie na najpiękniejszy zeszyt ilustrujący przeczytane książki. Celami konkursu było zachęcanie dzieci do czytania, sprawdzanie znajomości przeczytanych książek, rozwijanie wyobraźni oraz rozbudzanie kreatywności i zdolności plastycznych.

Podczas oceny jury brało pod uwagę przede wszystkim samodzielność w prowadzeniu zeszytu, dokładność, pomysłowość oraz ogólne wrażenie estetyczne notesu. Ważne były także poprawność językowa oraz staranność pisma. 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który jest obchodzony corocznie w dniach 8–15 maja. Decyzją jury wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce — Franciszek Grądalski

I miejsce — Barbara Janik

I miejsce — Martyna Krzemińska

wyróżnienie — Emilia Drąg

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękuję dziewczynkom i chłopcom za udział w konkursie, gratuluję talentu plastycznego oraz życzę kolejnych wspaniałych lektur, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje zamiłowanie do książek i przenosić się w niesamowity świat literatury dziecięcej.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka