Smaller Default Larger

„Kocham bibliotekę, ponieważ…” — walentynki w bibliotece szkolnej

Walentynki to święto, które można obchodzić w różnoraki sposób. Najczęściej tego dnia osoby, które kochamy obdarowujemy upominkiem bądź wyrażamy swoje uczucia drobnym, ale ważnym gestem.

Biblioteka szkolna także włączyła się w celebrowanie tegorocznego święta zakochanych, jednak w nieco innej formie. Uczniowie naszej szkoły byli zachęcani, by na przygotowanych wcześniej sercach napisać walentynkę dla… biblioteki i dokończyć zdanie: „Kocham bibliotekę, ponieważ…”.

Walentynowa akcja czytelnicza miała na celu uzmysłowić uczestnikom, jak ważna jest dla nich biblioteka. Tablica wypełniona sercami z życzeniami dla biblioteki i pozytywnymi opiniami o niej z pewnością motywuje do dalszej pracy oraz organizowania kolejnych akcji promujących wartościową literaturę i czytelnictwo.

Serdecznie dziękuję wszystkim dziewczynkom i chłopcom, którzy wzięli udział w naszej zabawie czytelniczej i w ten sposób docenili bibliotekę szkolną. Pamiętajcie, że tę szkolną przestrzeń tworzycie Wy — uczennice i uczniowie naszej szkoły.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka