Smaller Default Larger

Biblioteka szkolna w liczbach — podsumowanie I semestru

Zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie nie tylko osiągnięć edukacyjnych, lecz także zestawienie aktywności uczniów w bibliotece szkolnej.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczennice i uczniowie wypożyczyli łącznie 1535 książek, odwiedzając bibliotekę szkolną 2357 razy.

Wśród klas 1–3 najwięcej książek w pierwszym semestrze — dokładnie 438 — wypożyczyła klasa 2b. Tuż za nią znalazła się klasa 3 z 360 wypożyczonymi książkami. Trzecie miejsce zajęła klasa 1, która od momentu pasowania na czytelnika (19 grudnia 2022 roku) wypożyczyła 179 książek. Miejsce tuż za podium należy do klasy 2a, która ma na swoim koncie 68 wypożyczonych książek.

Statystyka wśród klas 4–8 przedstawia się następująco. Liderem okazała się klasa 4, która wypożyczyła 169 książek. Na drugie zaszczytne miejsce zapracowała klasa 6, wypożyczając 111 publikacji. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 5a z 64 wypożyczonymi książkami, a na czwartym miejscu klasa 5b, która w pierwszym semestrze wypożyczyła 57 książek. Z kolei klasa 7 uplasowała się na piątym miejscu z 49 wypożyczanymi publikacjami, a tuż za nią klasa 8, która w pierwszym semestrze wypożyczyła z biblioteki szkolnej 40 książek.

Serdecznie dziękuję dużym i małym czytelnikom za wszystkie przeczytane książki, tak liczne odwiedzanie biblioteki szkolnej i za wspólne rozmowy, nie tylko o książkach, które przeprowadzaliśmy. Dziękuję Wam za pomoc w codziennych pracach bibliotecznych oraz aktywny udział w konkursach i akcjach czytelniczych. Bardzo się cieszę z Waszej obecności w bibliotece szkolnej. Do zobaczenia po feriach!

 

Judyta Rosin-Kiełtyka