Smaller Default Larger

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Nie wszyscy wiedzą, że 5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. To jedno z urokliwszych, nietypowych dni w bibliotecznym kalendarzu.

Dzień Postaci z Bajek to wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Ten dzień jest także okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna przygotowała dla chętnych uczniów z klas 1–3 miniquiz ze znajomości baśniowej klasyki oraz zachęcała do wypożyczania ponadczasowych baśni, które bawią, rozwijają wyobraźnię i uczą wielu wartości.

W czytelniczej zabawie wzięli udział: Gabriela Duda, Zuzanna Gościńska, Anna Górska, Alicja Karp, Martyna Krzemińska, Kinga Lech, Emilia Pawłowska, Patrycja Politowicz, Nadia Rachel, Wiktoria Rachel, Hubert Śliwa, Kacper Tomczak, Kacper Wal oraz Gabriela Wantuch.

Serdecznie dziękuję za udział oraz gratuluję znajomości magicznego świata baśni.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka