Smaller Default Larger

„Pojedynek książek” — runda druga zakończona

Zbuntowane skarpetki kontra Detektyw Pozytywka — runda druga zakończona. Tym razem decydujący głos w bitwie, jaka się rozegrała na czytelniczym ringu, mieli uczniowie z klas 1–3.

Druga runda „Pojedynku książek” odbyła się w dniach 17–21 października, a o miano zwycięzcy rywalizowały ze sobą bardzo popularne wśród dzieci książki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Detektyw Pozytywka”. W głosowaniu wzięło udział aż 61 uczniów z klas 1–3. To wspaniały wynik, za co serdecznie Wam dziękuję. Walkę na bibliotecznym ringu wygrały zbuntowane, ale bardzo sympatyczne skarpetki, zwyciężając z Detektywem Pozytywką 48:13!

„Pojedynkowi książek” towarzyszył konkurs plastyczny, o którym pisaliśmy tutaj. Serdecznie dziękuję tym uczniom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił jako ilustratorzy. Dodatkowo wśród osób głosujących w „Pojedynku książek” rozlosowano upominki.

Szczęśliwymi nagrodzonymi zostali:

Emilia Firszt, kl. 2a

Anna Górska, kl. 3

Martyna Krzemińska, kl. 1

Kacper Wal, kl. 1

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w zabawie bibliotecznej zorganizowanej w ramach trwającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszam do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych oraz do odwiedzania biblioteki szkolnej na co dzień.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka