Smaller Default Larger

Rozszerzamy rzeczywistość z aplikacją Quiver Vision

Znudzonym zwykłymi kolorowankami podpowiadamy, jak na nowo polubić tę formę ekspresji plastycznej. Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy szkolnej przekonały się o tym osobiście podczas ostatniego spotkania z bibliotekarzem szkolnym i aplikacją Quiver, która wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Program ten pomaga nie tylko w rozwijaniu umiejętności manualnych, lecz także sprawia, że kolorowanie oraz jednocześnie ożywianie obrazków jest i zabawne, i magiczne. Dzięki aplikacji uczniowie mogą stać się artystami, świetnie się przy tym bawiąc.

Aplikację tę można doskonale opisać trzema słowami: wydrukuj, pokoloruj, animuj! Bo tak też ona działa. Najpierw uczniowie otrzymali wydrukowane wcześniej rysunki, potem je pokolorowali, a następnie, po zeskanowaniu obrazka, zobaczyli na ekranie tabletu jego cyfrową wersję, która stanowi połączenie świata realnego z nałożoną na niego, generowaną w czasie rzeczywistym, grafiką 3D.

Zachęcam do zapoznania się z aplikacją Quiver, bowiem dzięki niej można tworzyć wciągające, edukacyjne i jednocześnie magiczne doświadczenia. Do dzieła!

 

Judyta Rosin-Kiełtyka