Smaller Default Larger

„Pojedynek książek” — runda pierwsza zakończona

Nela Mała Reporterka kontra Harry Potter — runda pierwsza zakończona! Uczniowie już zdecydowali, która postać wygrała bitwę na czytelniczym ringu.

W dniach 10­–14 października 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyła się pierwsza runda „Pojedynku książek”, w której decydujący głos mieli uczniowie z klas 4–8. O miano zwycięzcy rywalizowały ze sobą dwie, popularne wśród uczniów naszej szkoły, książki — „Nela i tajemnice świata” oraz „Harry Potter i komnata tajemnic”. Walkę na bibliotecznym ringu wygrał Harry Potter, zwyciężając z Nelą 40:18! O losie książek zdecydowało 58 uczniów — to wspaniały wynik, za co serdecznie Wam dziękuję.

„Pojedynkowi książek” towarzyszył konkurs na recenzję lektury. Serdecznie dziękuję tym uczniom, którzy podzielili się opinią o wybranej przez siebie książce.

 

Nagrodzeni w konkursie na recenzję książki:

I miejsce — Julia Nalepa, kl. 6

wyróżnienie — Justyna Górska, kl. 5b

wyróżnienie — Kamil Duda, kl. 6

 

Dodatkowo wśród osób głosujących w „Pojedynku książek” rozlosowano upominki. Szczęśliwymi nagrodzonymi zostali:

Kornelia Knapik, kl. 8

Fabian Ostrowski, kl. 5a

Wiktoria Podsobińska, kl. 4a

Natalia Szymczyk, kl. 6

 

Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim uczniom za udział w zabawie bibliotecznej zorganizowanej w ramach trwającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszam do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych oraz do odwiedzania biblioteki szkolnej na co dzień.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka